Haluaisitko ilmoittaa lapsesi tai itsesi tunneille?

Tässä muutama esimerkki:

Kysymys: Lapseni haluaisi aloittaa sähköbasson soiton? Miten pääsemme tunneille?

Vastaus: Ilmoittautuminen oppilaaksi tapahtuu keväällä 1.4. alkaen ja toukokuun loppuun mennessä. Ilmoittautuminen tapahtuu soittamalla toimistoon arkisin klo 9-16 p. 044 9898626. Uudet oppilaat otetaan ilmoittautumisjärjestyksessä –  tämä koskee rumpuja, sähkökitaraa, pop/jazz-pianoa, saksofonia, pop/jazz-laulua ja klassista laulua. Jos tulijoita on paljon, voidaan järjestää myös pariopetusta. Näihin instrumentteihin ei ole sisäänpääsytestiä!
Myös kesken lukuvuoden voi kysyä vapaita paikkoja p. 044 9898626.

 

Kysymys: Minkä ikäisille opetus on tarkoitettu?

Vastaus: Hyvä kysymys. Soitinopetuksen aloitusikä on 7-35 vuotta, lauluopetuksen 13-35 vuotta.

Kysymys: Lapseni haluaisi aloittaa pianonsoiton? Jokin muu klassinen soitin on myös mahdollinen. Miten pääsemme tunneille?

Vastaus: Kyllä vain, meillä annetaan myös klassisten soitinten opetusta. Niihin on edelleen sisäänpääsytestit, jotka järjestetään yhdessä Nurmijärven musiikkiopiston kanssa keväisin. Musiikkiopiston nettisivuilta ja toimistosta saatte lisätietoa sisäänpääsytesteistä. Tätä kautta tulevat oppilaat siis myös Jukolan musiikkikoulun klassisiin soittimiin.

Lukukausimaksut, opetusajat, opetuspisteet, jne. löydät täältä

LISÄTIETOJA SAAT SOITTAMALLA TOIMISTOOMME 044 9898626