Toimisto p. 0449898626, musiikkikoulu@nurmijarvenopisto.fi

Pekka Evijärvi

Jukolan musiikkikoulun johtaja

ryhmäopetus, musiikin perusteet, bändit
p. 040 9692 677
pekka.evijarvi@nurmijarvenopisto.fi

Jenni Karemo

Nurmijärven Opiston rehtori

yksilöopetus
p. 044 9898 626
jenni.karemo@nurmijarvenopisto.fi

Anneli Ahokas

pop/jazz-laulu, Razorblade

p. 050 5697 300

Petteri Arvola

kitara, musiikin perusteet, PopCorn

pyydä yhteystiedot toimistosta

Eva Dano

piano

p. 050 3369 068
eva.dano@hotmail.com

Mirjam Ertesuo

piano

p. 050 3510 694
mirjam.ertesuo@kolumbus.fi

Tuire Grönthal

yksinlaulu

p. 050 5574 281
tuire.gronthal@elisanet.fi

Kai Himberg
pop/jazz-piano

p. 040 7483097
kai.himberg@gmail.com

Tommi Karhusaari

pop/jazz-piano, vapaa säestys

p. 050 5169 383
tommi.karhusaari@gmail.com

Anna Kemppainen

pop/jazz-laulu, laulun pienryhmät

pyydä yhteystiedot toimistosta

Johanna Kilpijärvi

sello

pyydä yhteystiedot toimistosta

Kumi Komori

piano, säestys

p. 050 5678 952
kumi_komori@hotmail.com

Rami Korhonen

kitara

pyydä yhteystiedot toimistosta

Tomi Kostian

kitara, pop/jazz-piano, bändiopetus, Razorblade

pyydä yhteystiedot toimistosta

Marika Laine

pop/jazz-laulu, piano, laulun pienryhmät

pyydä yhteystiedot toimistosta

Lea Lindholm

piano

p. 050 5277 022

Sami Lindroos

sähkökitara, kitara

p. 040 4140 158

Juha-Pekka Linna

sähkökitara

p. 050 3458 324

Sari Lohko-Purhonen

huilu

sari.lohko@hotmail.com

Valeri Nordberg

viulu

p. 040 7240 021
valeri.nordberg@gmail.com

Eero Purhonen

fagotti

p. 050 3517 430
eero.purhonen@numo.fi

Timo Purhonen

kitara

p. 050 5846 509
timo@jubal.fi

Juulia Pölönen

kantele

p. 040 7656 085
juulia.polonen@gmail.com

Sampo Riskilä

sähköbasso

p. 040 7328 115
sampo.riskila@gmail.com

Olli Silván

klarinetti, saksofoni

p. 050 3030 629

Jari Sipilä

harmonikka

pyydä yhteystiedot toimistosta

John Snellman

sähkökitara, bändiopetus, Razorblade

p. 040 5602 217
john.snellman@gmail.com

Anssi Sopanen

rummut

pyydä yhteystiedot toimistosta

Satu Ranta

piano, urut

satu.ranta@evl.fi

Helena Venola

piano

pyydä yhteystiedot toimistosta

Ritva Viitala-Aaltio

piano

p. 050 3632 000
ritva.viitala-aaltio@numo.fi

Susanna Virkki-Nordberg

yksinlaulu, piano

virkki.susu@gmail.com

Kari Välimäki

rummut, Razorblade

kapavalimaki@hotmail.com

 

 

TOIMISTO

Nurmijärven Opisto
Klaukkalan Aitohelmi, 2. krs
Klaukkalantie 72
01800 Klaukkala

Toimisto avoinna:
ma-to klo 9.00-16.00,
pe klo 9.00-14.00
p. 044 9898 626

Vastaava musiikin aineiden opettaja
ryhmäopetusasiat

Pekka Evijärvi
p. 040 9692 677

 

Kaikki opetuspaikat kartalla

Jukolan musiikkikoulun toimisto